neděle 19. října 2014

Za Hudečkovým koncem stojí Piráti

PRAHA - Netransparentní struktury jsou součástí všech velkých politických stran a tato praxe se nevyhýbá ani novým subjektům na politické scéně. V komunálních volbách Piráti zaznamenali první zajímavé volební úspěchy a zdá se, že se stávají velkou stranou se vším všudy. Nečekaně silný vliv má Pirátská strana na zákulisní vyjednávání o konečné podobě Rady hlavního města Prahy.
Jako z románů Iana Fleminga Foto: red
Události minulých dnů poskytují první důkazy o existenci paralelní struktury, která se dlouhodobě vytváří v Pirátské straně a je zcela nezávislá jak na názorových proudech a ve stanovách ukotvených pravidlech, tak i demokratických mechanismech, kterými se Piráti zaštiťují. O existenci Pirate Information Secret Service (dále jen PISS) se objevily zmínky již v historii. Vzhledem k často recesistickým výstupům Pirátů, nebyla této organizaci uvnitř organizace věnována větší pozornost. Po úspěchu v komunálních volbách se však trend obrací a tajnou službu Pirátů nelze nadále ani zlehčovat, natož zpochybňovat její existenci.

Hlavní zbraní PISS jsou informace a dezinformace. Ačkoliv se název úmyslně jeví jako recese, ve skutečnosti se jedná o nátlakovou složku Pirátské strany. Údajným členem PISS má být mj. bývalý předseda partaje Ivan Bartoš. Bartoš si je svou pozicí šedé eminence natolik jist, že v SMS zprávách údajně vydírá samotného Babiše kladením si podmínek schválení zákona o registru smluv výměnou za podporu koalice ANO v Praze. Informaci o vydírání Babiše dokazuje i zápis v tzv. evidenci lobbistických kontaktů, kde Bartoš zaznamenal zprávu pro Babiše v tomto znění: „Zajimave tema by pro Piraty bylo třeba urychlene schvaleni zakona o online registru smluv na celostatni urovni ve zneni, které by bylo pro nas akceptovatelne. Ministerstvo registr jiz provozuje, ale vule chybi. To by vyresilo radu veci. Byla by skoda, kdybyste v Praze nemeli první primatorku.“

Z evidence lobbistických kontaktů na pirátském fóru nepřímo vyplývá, že k nějaké dohodě mezi oběmu politiky došlo. Následovala totiž tajná schůzka Bartoše s dosluhujícím primátorem Hudečkem v michelské restauraci Roháč. O dva dny později Hudeček rezignuje na členství v TOP 09. Náhoda? Pražská jednička Jakub Michálek (který nadále popírá svůj příbuzenský vztah se senátorem Liborem Michálkem zvoleným za koalici Pirátů, Zelených a lidovců) na svém FB profilu veřejně spojuje svá vyjednávání v Praze s celorepublikovým pádem TOP 09. Jde snad o mstu za historické „Kalouskovy kokoty“?

Ačkoliv se v historii dají dohledat náznaky vazeb členů PISS na herní lobby (například zaražení záměru poslance Farského filtrovat internet) nebo na miliardáře Sorose (zahraniční středoškolská studia údajných členů PISS pod záštitou OSF), všichni známí členové PISS samotnou existenci této organizace vehementně popírají a snaží se všechny zmínky bagatelizovat.  Tématu se budeme nadále věnovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat